Евакуація

  • Home
  • Евакуація

Евакуація

13.03.2023 admin Comments Off

ЕВАКУАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ РОДИН

з населених пунктів, які перебувають під обстрілами,
близькі до лінії бойових дій або деокуповані

МІСІЯ

В травні 2022 року Патріарший паломницький Центр УГКЦ розпочав проект евакуації. В цей період до своїх домівок масово повертались мешканці Київщини та Чернігівщини, натомість потребували допомоги жителі Миколаївської області, в тому числі деяких деокупованих ОТГ та самого Миколаєва, який нещадно обстрілювався.

Далі, влітку 2022 року, потреба евакуацій змістилась на Запорізький і Дніпровський регіон. Саме сюди, через ворожі блок-пости, щодня прибували величезні колони людей з окупації, переважно Херсонщини. І хоча витримувати черги і прориватись через вимушені кордони щодня ставало все складніше, саме звідси було перевезено і влаштовано у більш безпечних місцях за 2022 рік близько 4000 осіб. Після звільнення Херсону увага переключилась саме сюди, адже місто було залишене зі знищеною інфраструктурою, без тепла, води, світла і зв’язку, ще й в час настання сильних морозів, а потужні обстріли тривають до сьогодні. Окрім того, що багато людей залишається без житла і елементарних побутових умов, існує гуманітарна криза дефіциту продуктів харчування, медикаментів, засобів гігієни, належного медичного обслуговування та відсутності іншої життєво важливої інфраструктури, а також можливості працювати та забезпечувати свої родини.

МЕТА

Надати комплексну допомогу постраждалим. Окрім безкоштовного перевезення, з самого початку були поставлені задачі по максимуму виявляти і закривати ті питання, з якими стикаються українські біженці. Тому рейси супроводжує керівник, який спілкується зі всіма родинами, відповідає на їх запитання, розказує про наявні на сьогоднішній день програми, якими можна скористатись. А найголовніше, всі, хто потребує прихистку, розселяються по Львову, Львіській, Івано-Франківській областях, у Польщі або скеровуються на безкоштовні рейси партнерів у інші напрямки. Для цього задіяні десятки шелтерів і партнерських організацій в Україні та за її межами. Також всі рейси в потребуючі регіони наповнюються гуманітарною допомогою та, по можливості, організовується харчування в автобусі або роздача гуманітарних наборів для впо під час нашого маршруту.

ГЕОГРАФІЯ

Виїзди можливі з наступних регіонів: Херсон, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя, Святогірськ, Краматорськ, Слов’янськ, Дніпро. Доїзд по маршруту Умань, Вінниця, Хмельницький, Тернопіль, Львів. Поселення надається у Львові, Львівській, Івано-Франківській та інших західних областях, у Польщі (містечка Ярослав, Боратин, Радимно, Завой, Грубешів, Нове Бжеско тощо, транзитно також у біженських центрах Перемишля та Варшави).

КОНТАКТИ

Олеся +38(066)4876254 (для виїзду з Херсону)

Наталя +38(097)8015015 (для виїзду з Слов’янська, Краматорська, Святогірська, Миколаєва, Одеси)

Альбіна +38(097)2702822 (координатор у Львові, для організованих груп)